Ak Parti Proje Siyaseti Demektir, Chp İse Laf Siyaseti

Siyaset, en kestirme şekilde söylemek gerekirse, ülkeye ve millete hizmet etme faaliyetidir. Haliyle de siyaset “projeler” üzerinden yapılır. 10 yıllık AK Parti iktidarımızda ülkemiz ve milletimiz adına gerçekleştirdiğimiz ve birçoğu hayal bile edilemeyen işler, projeye dayalı siyasetin en bariz örneklerini oluşturur.

Bu ülkeye ve bu millete hizmet etmek gibi bir derdi ve yeteneği olmayanlar için ise siyaset, sadece belli değerler üzerinden yapılan ve kuru sıkı laflara dayalı bir iştir.

Görüyorsunuz işte; Biz gecemizi gündüzümüze katmış bu ülke ve bu millet için proje üstüne proje hayata geçirirken, önümüze, 2023’ten 2071’e, nice projenin vücut bulacağı büyük hedefler koyarken, sözüm ona bize muhalefet ettiğini söyleyen CHP, Atatürk ve Cumhuriyet gibi milletimize mal olmuş birtakım değerleri istismar etmek dışında hiçbir şey ortaya koyamıyor.

Kendi çapsızlıklarını, kendi üretimsizliklerini, kendi ideolojik kısırlık ve yobazlıklarını Atatürk’ün arkasına saklanmak suretiyle örtmeye çalışıyor, ikide bir “Cumhuriyetin kazanımları elden gidiyor” diye feveran etmeyi siyaset sanıyorlar.

Örneğin; Biz “Söyleyin bakalım, AK Parti iktidarı devraldığında devletin borçlanma faizi kaçtı, bu gün ne seviyede?” diyoruz, CHP, “Cumhuriyetin kazanımları” diyor.

Biz “Söyleyin bakalım, AK Parti iktidarı devraldığında Merkez Bankası’nda ne kadar döviz rezervimiz vardı, bugün ne kadar var” diyoruz, CHP “Atatürk’ü unutturmaya çalışıyorlar” diyor.

Biz, “Söyleyin bakalım, AK Parti iktidarından önce geçen 70 yılda toplam ne kadar yol yapılmıştı, 10 yılda ne kadar yapıldı” diyoruz, CHP “Cumhuriyeti kutlamak yasaklanamaz” diyor.

Biz, “Söyleyin bakalım, AK Parti iktidarı devraldığında hastaneler ne durumdaydı, şimdi ne halde” diyoruz, CHP “Atatürk’ü unutturamazsınız” diyor.

Biz “Söyleyin bakalım, AK Parti iktidarı devraldığında öğrencilerimize devlet ne kadar kredi ve burs veriyordu, şimdi ne kadar veriyor” diyoruz, CHP “Cumhuriyet elden gidiyor” diyor.

Biz, “Söyleyin bakalım, AK Parti iktidarı devraldığında kadınlarımızın, çocuklarımızın, yaşlılarımızın, engellilerimizin, bakıma muhtaç garibanlarımızın sosyal güvenceleri ne ölçüdeydi, şimdi ne durumda” diyoruz, CHP “Anıtkabirde toplanacağız” diyor.

Biz, “Söyleyin bakalım, AK Parti iktidarı devraldığında, paramız kaç sıfırlıydı, diğer paralar karşısında saygınlığı neydi, şimdi ne durumda” diyoruz, CHP “Cumhuriyetimizi yıktırmayacağız” diyor.

Biz, “Söyleyin bakalım, AK Parti iktidarı devraldığında demokrasimizi kimi zaman tehdit edip daraltan, kimi zaman da hepten ortadan kaldıran vesayetçi yapılanmalar hangi pozisyondaydı, şimdi ne durumda” diyoruz, CHP “Atatürk sevgisiyle dopdoluyuz” diyor.

Biz, “Söyleyin bakalım, AK Parti iktidarı devraldığında ülkemizde kaç havaalanı vardı, kaç kişi uçağa biniyordu, şimdi durum nasıl” diyoruz, “Cumhuriyetin kazanımları berhava ediliyor” diyor.

Biz “Hedef 2023 diyoruz”, CHP Atatürk’e sahip çıkıyoruz” diyor.

Biz “Depreme dayanıklı yepyeni konutlarla kentsel dönüşümü sağlanmış modern şehirler” diyoruz, CHP “Cumhuriyeti yıkıyorlar” diyor.

Kısacası, biz plan, proje ve hizmet diyoruz ve bu doğrultuda, otoyollar, tüneller, tüp geçitler, okullar, üniversiteler, hastaneler, havaalanları barajlar, köprüler yapıyor, yeni yerleşim merkezleri, kentsel dönüşüm çerçevesinde modern şehirler kuruyoruz, CHP’nin ise böyle bir derdi de çapı da olmadığından, onlar da sadece içinde Atatürk ve Cumhuriyet geçen cümleler kuruyorlar.

Sonuçta da; AK Parti’ye, plan ve projelerle milletimize hizmet ederek iktidarda olmak, CHP’ye sadece laf üreterek muhalefette kalmak düşüyor.