Cumhur Başkanını Seçti! Gözün Aydın Türkiye!

Hep söyledik; Ruh kökü sağlam olan, büyük bir medeniyetin temellendirdiği bu millet, kendi çatısını kendi çatar.

 

Ve öyle oldu.

Her zamanki feraset ve basiretiyle ve diğer adaylara ezici bir fark atarak Milletin adayı, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan için, “İşte benim Cumhurbaşkanım” dedi. Türkiye, tarihinde ilk defa halkın oylarıyla cumhurbaşkanını seçti.

Türkiye’ye birçok alanda sayısız ilkler yaşatmış Recep Tayyip Erdoğan, sonunda kendisi de bir “ilk” oldu. Türkiye’de halkın oylarıyla seçilen ilk cumhurbaşkanı!

Bu millet sandığa giderken sadece yanına kimlik belgesi almayı hatırlamadı.

12 yıldır bu ülkenin makus talihini değiştiren, doğru dürüst uyku uyumadan geceli gündüzlü çalışan Büyük Usta’nın, Sağlam İrade’nin, ülke ve milletine sevdalı Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmetlerini de hatırladı.

Tarihe karışan enflasyonu, düşen faizleri, ödenen borçları, IMF’siz ekonomiyi, rekor üstüne rekor kıran ihracatı, şahlanan borsayı hatırladı.

Çağ atlayan hastanelerimizi hatırladı.

Sosyal güvenceye kavuşan kadınlarımızı, yaşlılarımızı, çocuklarımızı, engellilerimizi hatırladı. Dar gelirli insanlarımızın, depremzedelerimizin yüzünü güldüren milyonlarca konutu hatırladı.

 

Havaalanlarını, köprüleri, bölünmüş yolları, barajları hatırladı.

Hızlı trenleri, Marmaray’ı, metroları hatırladı.

Her ile kurulan üniversiteleri, yurtları, açılan binlerce dersliği, bedava ders kitaplarını, kat kat fazlalaşan öğrenci kredilerini hatırladı.

Artık kendi tankını, uçağını, telsizini kendi yapan savunma sanayimizi hatırladı.

Biten terörün ardından esen kardeşlik rüzgarlarını, anaların dilindeki duaları hatırladı.

Düne kadar ikna odalarına mahkum edilen çocuklarımızın artık kıyafetinden dolayı hiç bir dışlanmaya maruz kalmadan kamuda çalışabildiğini hatırladı.

Çeteler, kumpaslar, iç ve dış kaynaklı operasyonlar karşısında asla korkmayan, geri adım atmayan, pes etmeyen bir liderin klas duruşunu hatırladı.

Zulüm kimden gelirse gelsin karşı çıkan, mazlum kim olursa olsun elini uzatan ahlakı, erdemi ve merhameti hatırladı.

Hatırladı ve gereğini de yaptı!

Şimdi Türkiye’nin önünde yepyeni bir dönem daha açılıyor.

Devletle milletin daha da iç içe geçip iyice kaynaşacağı bir dönem.

Türkiye’nin 2023 hedeflerine daha emin, daha kararlı, daha güçlü adımlarla yürüdüğü bir dönem.

 

Farklı inançlarımızla, farklı düşüncelerimizle ve farklı yaşam biçimlerimizle, birlik, beraberlik, barış, kardeşlik içinde ve “Biz birlikte Türkiyeyiz” şuuruyla daha güzel yarınları hep beraber inşa edeceğimiz yeni bir dönem.

Ülkenin aydınlık yarınları adına Milletin iradesini aşacak iradenin, milletin sözünden üstün sözün olmadığı, demokrasimizin son vesayet kırıntılarından da temizlendiği bir dönem.

Sadece ülkemiz değil, umutlarını Türkiye’nin kardeşliği, adaleti ve barışı esas alan insancıl, ahlaklı ve ilkeli küresel aktörlüğüne bağlamış bütün mazlum coğrafyalar için de yeni bir dönem.

İnanın, 10 Ağustos seçimlerinin sonucuyla mutluluk ve sevinç duyanlar sadece Edirne’den Karsa bu ülkenin insanları değil.

Gazze de sevinçli.

Uygur kardeşlerimizin de gözleri aydınlık.

Bosna, Kosova, Üsküp de mutlu.

Türkiye’nin uzun yıllardır içe kapanmış, sessiz ve mecalsiz duruşundan dolayı yılgınlaşmış tüm kardeş coğrafyalarda sevinç var.

Bu güzel ve tarihi tablo karşısında Allah’a hamd, Milletimize teşekkür ediyorum.

Ve Gözün aydın Türkiye diyorum;

Artık cumhurunun seçtiği bir başkanın var!