İstanbul Teşkilatımla Bir Kere Daha Gurur Duydum

20 Mart 2014 Pazar günü İstanbul teşkilatımız Yenikapı’da bir kere daha tarih yazdı. Milleti ve onun iradesini hazmedemeyenlerin tezgâhladığı her türlü iç ve dış oyuna karşı, milyonlarca insan, ülkesine, demokrasisine ve iradesine sahip çıktı.

Milletimiz, kirli oyunlara, kumpaslara, paralel çetelere, karanlık ittifaklara, kendi varlığını yok sayanlara en üst perdeden “Ben varım, irademin ve irademle seçtiğim Uzun Adam’ın yanındayım” dedi.

Yenikapı’da milyonlar Millete operasyon yapmak isteyenlerin karşısına sarsılmaz bir kale gibi dikilen Başbakanımıza “Bu millet seninle! Yanında ve yolundayız” diye haykırdı.

Yenikapı’da şahlanan İstanbul, “Millete operasyon yapmak isteyenlere 30 Mart’ta sandıkta operasyonu millet yapacak” mesajını verdi.

Yenikapı mitingi, katılımcıların hafızasına, ileride “ben de o gün oradaydım” demekten büyük onur duyacakları silinmez bir iz bıraktı.

Mitingimizi muhteşem kılan, sadece katılımın yoğunluğu değil, aynı zamanda içerdiği coşku ve heyecandı.

 

Bizim hassas olduğumuz bir diğer husus da, mitingimizin büyük bir demokratik olgunluk, disiplin, vakar ve düzen içinde gerçekleştirilmesiydi.

Teşkilatımız, bunu da en üst düzeyde başararak hepimizin yüzünü ağarttı.

Bu mitingimiz dolayısıyla teşekkür etmemiz gereken o kadar çok kişi var ki…

En başta katılımıyla bizleri onurlandıran, zalimlerin korkulu rüyası mazlumların umudu olmuş, Millete çalım satmaya kalkanların çalımlarını bozan Büyük Ustaya, Başbakanımıza, Genel Başkanımıza en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

İstanbul’un her yerinden büyük bir heyecanla Yenikapı’ya gelen ve orada coşkusunu, samimiyetini ve ülkesine olan duyarlılık ve sevdasını en üst düzeyde yansıtan milletimize teşekkür ediyorum.

 

Ve böylesine çok kritik bir süreçte tarihi öneme sahip bir mitingi büyük bir başarıyla gerçekleştirerek teşkilatımızın organizasyon kabiliyetinin ne kadar yüksek olduğunu bir kere daha gösteren İstanbul teşkilatımıza ayrı bir sayfa açmak istiyorum: Mitingimizin her yönden aksaksız ve mükemmel geçmesi için günlerce geceli gündüzlü çalışan İl Yürütme ve Yönetim Kurulumuza,

İlçe Başkanlarımıza,

Belediye Başkanlarımıza ve adaylarımıza

Kadın kollarımıza,

Gençlik kollarımıza,

Mahalle başkanları ve mahalle yönetimlerimize,

Üyelerimize,

 

Kısacası, teknik alt yapıda çalışanından, afiş asanlara, çaycısından şoförüne kadar, bu organizasyona emek veren, ter akıtan, mitingimiz için sadece ellerini değil, bütün bir ruhunu ve yüreğini taşın altına koyan, şuuruyla, ahlakıyla, azmiyle, gayretiyle, inancıyla, coşku ve heyecanıyla Yenikapı meydanına mührünü vuran, her kardeşime ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu başarı sizin eseriniz.

Bu onur size ananızın ak sütü kadar helal.

Sizlerle gurur duyuyorum.

Böyle bir teşkilatla çalışmak fırsatını bana bahşettiği için bir kere daha Allaha hamd ediyorum.

Ülkemiz için, milletimiz için, demokrasi için…

Sadece Türkiye değil, umudunu bu seçime bağlamış tüm mazlumlar için...

Ve Büyük Usta’nın peşinde, son saniyeye kadar...

Durmak yok, çalışmaya devam!